Educație pentru un zâmbet sănătos la Grădinița nr. 4 din Buzău
Azi a fost un moment cu adevărat minunat. Într-o grădină superbă și într-o atmosferă plină de energie pozitivă, la Grădinița cu program prelungit nr. 4 din Buzău, dr. Mirela Negoiță a susținut o lecție de igienă dentară dedicată copiilor din grupa „Albinuțele”. Evenimentul face parte din proiectul de educație sanitară pe care dr. Mirela Negoiță l-a inițiat în urmă cu peste 20 de ani și pe care îl continuă cu aceeași pasiune. Activitatea s-a desfășurat la invitația doamnei Gina Caraman, un cadru didactic dedicat, implicat cu multă căldură în educația copiilor. Calitatea întregii activități, dar și atmosfera deosebită din instituție, sunt rezultatul muncii și viziunii dnei director Luminița Tănase, care a subliniat că lecția de igienă dentară a fost una „demnă de un grad didactic”. Copiii au învățat cum să își perieze corect dinții, ce alimente sunt prietene cu sănătatea dentară și au participat la un joc de rol în care, pe rând, au fost medici și …
Citeşte mai mult „Educație pentru un zâmbet sănătos la Grădinița nr. 4 din Buzău”